Jdi na obsah Jdi na menu
 Mike Shinoda z Linkin Park chtěl dokázat, že není v kapele jen kus do počtu, že není jen rapper. A tak svou sólovku pojal skutečně samostatně - všechny skladby a texty nejen složil, ale v podstatě i sám nahrál, produkoval i umíchal.

Z pozice výkonného producenta na něj dohlížel kámoš Jay-Z (v bookletu je překvapivě podepsán pod občanským jménem Shawn Carter), který už s Linkin Park spolupracoval na projektu Collision Course.

Zatím poznáme tyto členy Fort Minor: Mike Shinoda, Common, Styles of Beyond, Black Thought, Kenna, John Legend, spoluproducent Jay-Z a na albumu spolupracoval i kytarista z Linkin Park, Brad Delson, jedinými stálými členy jsou jen Mike a producent Jaz Z.

Už jen výběr hostů dokazuje, že základem téhle desky je hip hop, ovšem se spoustou přesahů do popu i rocku a s typicky linkinparkovským atakem a slabostí pro patetičnost . Nefunguje to ale špatně, The Rising Tied je promyšlená, dotažená a profesionálně vyprodukovaná nahrávka, která nenudí a má výborné momenty. Některé skladby jsou samozřejmě trochu vycpávkové a konvence se tu taky neboří, ale je co poslouchat.

Mezi nejlepší skladby patří hitový, rádiím na míru vyrobený, singl Believe Me, působivý ploužáček Where´d You Go, triphopově náladová Right Now a taky Kenji, v níž se Mike vyrovnává se svými japonskými kořeny - konkrétně pojednává o těžké pozici japonských přistěhovalců v USA po útoku na Pearl Harbor. Mně osobně se nejvíce líbí singl Remember The Name.

Vlastně celou desku pojal Mike Shinoda jako upřímnou osobní výpověď a když se smíříte s typicky amíkovskou patetičností, funguje to - a je jedno, jestli to šije zrovna do politiky, do showbyznysu nebo do hudebních kritiků. Celá deska je velmi vydařená a můžeme se jen těšit na další pokračování Fort Minor.


Alba:


Fort Minor - The Rising Tied (2005)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Romule, 10. 12. 2006 16:03)

To si ze mňa děláš prdel, ne??? Zkopíroval si rubriky z mé stránky (www.romuleformule.estranky.cz) a příspěvky taky !!! Cosi jako o sobě myslíš, ty zmrde ??? Smaž to hajzle jeden !!!